AMERICAN ASSOCIATION FOR THE ADVANCEMENT OF SLAVIC STUDIES - Енциклопедія «Наукове товариство імені Шевченка»

AMERICAN ASSOCIATION FOR THE ADVANCEMENT OF SLAVIC STUDIES

 Опубліковано: 2015

AMERICAN ASSOCIATION FOR THE ADVANCEMENT OF SLAVIC STUDIES (ААASS, Американська асоціація зі сприяння слов’янським студіям) — найбільша світ. асоціація (т-во) зі сприяння розвитку славіст. студій. Засн. 1948 у США. Спочатку метою ААASS була публікація праць із питань славістики у журн. „American Slavic and East European Review“. Від 1960 стала членською орг­цією і представляє амер. науку, що вивчає Сх. і Центр. Європу з представництвами таких країн, як Польща, Росія, Сербія, Словаччина, Словенія, Україна, Хорватія, Чехія, та деяких неслов’ян. країн, у яких працюють наук. осередки славістики. Україна в ААASS репрезентована НТШ в Америці та Амер. асоціацією укр. студій. За статутом ААASS є складовою Амер. ради наук. т-в. Нині асоціація видає часоп., присвячений слов’ян. і сх.європ. бібліографії „Slavic and East European Information Resources“, а також наук. міждисциплінарний квартальник „Slavic Review“ та інформатор поточних новин про діяльність асоціації — „AAASS News Net“ (ін. наз.— „AAASS Newsletter“). Проводить поперемінно в різних містах США щорічні конвенції з великою кількістю спеціалізов. засідань, присвячених слов’ян. нац. проблематиці з участю науковців-славістів із різних країн і континентів світу. НТШ є чл. ААASS з 1970­х рр., організовує сесії з укр. тематики, чл. Т-ва беруть участь у різних засі-даннях конвенції. Деякі заходи асоціації (і видання) НТШ частково підтримує фінансово. У жовт. 1979 (м. Нью-Гейвен, шт. Коннектикут) НТШ у складі конвенції ААASS влаштувало конференцію на тему „Наукове товариство ім. Шевченка в минулому, сучасному і майбутньому“ з двома велелюдними сесіями: „Літературні зв’язки західних слов’ян з Україною“ та „Місце НТШ в українській науці“, у верес. 1981 (м. Монтерей, шт. Каліфорнія) — „Українці в Другій світовій війні — між патріотизмом та різними формами коллаборації“, у жовт. 1982 (м. Вашингтон) — „Російські дисиденти і їхня настанова до неросійських народів“. 1987 у складі конвенції ААASS відбулася конференція „Тисячоліття християнства в Русі-Україні. Методологічні проблеми у готуванні релігійної історії України“, 15—18. 11. 2007 у м. Новий Орлеан у рамках конвенції НТШ провело засідання „Література української діяспори після Другої світової війни“ і т. д., а також „круглий стіл“ на тему: „Впливи західньо- і центральноевропейських мов на сучасну українську мову“. У названих і неназваних засіданнях беруть участь як укр. закордонні, так і австрій., амер., канад., нім. вчені. Ост. 20 років учасниками конвенції ААASS є учені з України. НТШ взяло участь у понад 30-ти конвенціях, що відображено у програмах та рекламаціях асоціації. Під час засідань ААASS Т-во влаштовує виставки-продажі своїх вид., рекламує науково-вид. проекти, а про проведення конвенцій систематично інформує у своїх період. вид. Згадані період. вид. ААASS часто вміщають у свої реєстри укр. вид-ва, роблять огляди укр. наук. л­ри, в т. ч. вид. НТШ, деякі з них рецензує на своїх стор. „Slavic Review“.

Літ.: [Б. a.] American Association for the Advancement of Slavic Studies (AAASS) // Український історик (Н.-Й.; Торонто; Мюнхен), 1977, т. 3—4, с. 125—26; [Рудницький Л.] Участь НТШ у конвенції славістів // Бюлетень НТШ в Америці. Н.-Й., 1979/1980, ч. 2, с. [5]; його ж. Участь НТШ в 14-й річній Конвенції АААСС у Вашинґтоні // Там само, 1982, ч. 6, с. 4; його ж. Гонолюлю: 25-та річна конвенція AAASS // Вісник НТШ. Львів, 1994, ч. 8—9, с. 13, 17; його ж. НТШ і українське представництво в 29 національній конвенції AAASS // Там само, 1998, ч. 19—20, с. 20—21; [б. а.] Щорічна конференція американських славістів AAASS в Нью-Орлінс // Бюлетень НТШ в Америці. Н.-Й., 2007, ч. 24 (40), с. 39—40.

Олег Купчинський

Покликання на статтю (IEEE)
Олег Купчинський . "AMERICAN ASSOCIATION FOR THE ADVANCEMENT OF SLAVIC STUDIES", Наукове товариство імені Шевченка. Енциклопедія: електронна версія,  Київ, Львів: Наукове товариство імені Шевченка, Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2015, [Онлайн]. Доступно: http://encyclopedia.com.ua/search_articles.php?id=65 [дата звернення: 20.05.2022].


 Статтю розміщено на умовах, викладених у розділі «Авторські права»

Найпопулярніші статті

А

Б

В

Г

Д

Е

Є

Ж

З

И

І

Й

К

Л

М

Н

О

П

Р

С

Т

У

Ф

Х

Ц

Ч

Ш

Щ

Ю

Я